nahoru

Fillamentum

Vysoce kvalitní vlákna v různých barvách

Náš vývoj je poháněn skutečnými odborníky, máme více než 15 let zkušeností v plastikářském průmyslu ..

V naší nabídce naleznete klasické polymery, jako je ABS nebo PLA, ale specializujeme se také na výrobu speciálních materiálů, například ASA, HIPS, PVA, Flexfill a Timberfill, ze kterého byly vytvořeny slavné reproduktory Akemake.

Timberfill vlákno je k dispozici ve variantách Wood Tone, Cinnamon a Lightwood a sestává z biologicky odbouratelného materiálu na bázi dřeva. Výrobce rovněž nabízí pružné a flexibilní vlákno a ve vodě rozpustný PVA materiál pro nosné konstrukce.

 


Fillamentum PLA
Filament

Fillamentum PLA EXTRAFILL je speciálně vyvinutý materiál pro 3D tisk s FDM / FFF systémy. Snadné zpracování umožňuje vysokou kvalitu tisku i u velmi detailních modelů.

PLA materiál je velmi šetrný k životnímu prostředí a je vyroben výhradně z biologicky rozložitelných látek. Jeho pach je eliminován během tisku. Díky vysoké kvalitě výroby má struna maximální odchylku +/- 0,05 mm. Díky této kvalitě lze garantovat konzistentní výsledky tisku. Existuje široká škála různých barev, které odpovídají ve většině případů barvám RAL.


Fillamentum ABS
Filament

Fillamentum ABS Extrafill je materiál pro FFF (také známé jako FDM) technologie 3D tisku. Výhodou tohoto materiálu je jeho snadné použití v 3D tiskárnách, umožňuje vysokou kvalitu tisku i při náročných detailech a vynikající laminování tištěného objektu.

ABS je materiál extrémně odolný proti nárazu a otěru. Díky vysoké kvalitě výroby má struna maximální odchylku +/- 0,05 mm. Díky této kvalitě lze garantovat konzistentní výsledky tisku. Existuje široká škála různých barev, které odpovídají ve většině případů barvám RAL. Je doporučena vyhřívaná stavební deska.


Fillamentum
Timberfill
Filament

Tiskový materiál, který nejen vypadá jako dřevo, ale také se tak chová. Umožňuje vysokou kvalitu tisku i při náročných detailech. Timberfill vlákno je vyrobeno z biologicky odbouratelného materiálu na bázi dřeva.

Materiál vykazuje podobné mechanické vlastnosti jako ABS nebo PLA a modely tištěné s tímto materiálem mají skutečný vzhled dřeva. Díky vysoké kvalitě výroby má struna maximální odchylku pouze +/- 0,1 mm. Díky této kvalitě lze garantovat konzistentní výsledky tisku. Doporučujeme používat trysku o průměru 0,5 mm.


Fillamentum ASA
Filament

Fillamentum ASA EXTRAFILL ASA (akrylonitril-styren-akryl) je materiál z rodiny styropolymerů. Tiskařské vlákno ASA může být použito pro tisk předmětů určených pro venkovní použití, protože má vyšší odolnost proti UV záření než ABS polymer.

Díky mechanickým vlastnostem je ASA vlákno polymer, který je ideální pro výrobu prvních funkčních vzorků před sériovou výrobou na funkční prototypy, pro výrobu nástrojů, ale také pro výrobu zboží pro každodenní použití, včetně venkovního použití. Výhodou tohoto materiálu je jeho vynikající odolnost vůči povětrnostním vlivům, retence fyzikálních vlastností; např. ASA má tuhost vyšší než ABS, a proto je vhodným materiálem pro náročné aplikace. ASA materiál má nízkou hladinu žloutnutí, je určen pro aplikace, kde je dlouhodobě kladen důraz na vzhled. Další výhodou je jeho dobrá rozměrová stálost. Fillamentum nenese žádnou odpovědnost za použití Extrafill ASA v procesu. Vyhřívaná stavební deska je doporučena.


Fillamentum
Flexfill
Filament

Chtěli byste nechat 3D modely vyniknout svou měkkostí a poddajností, ale nemůžete najít vhodný pružný materiál, který by splnil vaše požadavky?

Máme řešení - zkuste tisknout flexibilní části s 3D Flexfill tiskovým vláknem Fillamentum. A pokud máte tiskárnu se dvěma tiskovými hlavami můžete použitím Flexfill přidat další vrstvu, která učiní povrch měkkým na dotek.


Fillamentum
PVA
Filament

PVA vlákna jsou vyrobena z polymeru, který je ideální pro tisk nosné konstrukce modelů, podpora se poté rozpustí ve vodě. Výhodou tohoto materiálu je snadné použití v 3D tiskárnách, umožňuje vysokou kvalitu tisku i při náročných detailech.

Zaručujeme vysokou přesnost rozměrů vlákna v toleranci +/- 0,1 mm, která je přísně kontrolována v celém procesu výroby.


Fillamentum
HIPS
Filament

HIPS vlákno je vyrobeno z polymeru, který má velmi podobné vlastnosti ABS s ohledem na tuhost a odolnost proti nárazu. HIPS je vhodný pro tisk podpůrné části, které se rozpouštějí v Lemonesol a z tohoto důvodu je pro tvorbu modelů velmi zajímavé HIPS použít v kombinaci s ABS.

HIPS je jedním z nových materiálů, které začaly být používány pro 3D tisk. Jedná se o jeden z nejčastěji používaných polymerních materiálů na světě. Vzhledem ke svým fyzikálním vlastnostem - pevnost a tepelná odolnost - je široce používán v obalovém průmyslu, potravinářském průmyslu atd.


Fillamentum
CO polyester
Filament

Sprcifický materiál pro 3D FFF/ FDM tiskárny. Vyniká ve snadnosti zpracování a je vhodný pro aplikace s nízkou mírou krystalizace, je velmi odolný a lidem příjemný materiál, který může být zpětně recyklován.

Další výhody jsou: nižší smrštění než ABS, nižší nasákavost než nylon, nárazové, tepelné a chemické odolnosti a rozměrovou stálost. Díky svým optickým vlastnostem může být barevnost zachována bez ztráty transparentnosti (bude vyvinuta později).


Fillamentum
NYLON
Filament

Fillamentum Nylon FX256 je materiál pro FFF (také známé jako FDM) technologie 3D tisku.

Hlavní výhodou tohoto vlákna je, že je to neuvěřitelně odolný a všestranný 3D tiskový materiál. Flexibilní, i když na tenké vrstvě, ale s velmi vysokou adhezí mezi vrstvami. Jeho nízký koeficient tření a vysoká teplotu tání, je vynikající volbou pro tisk funkčních a technických dílů.


TONER-ONLINE s.r.o.
COPY-TRADING e-shop