nahoru
"INTAMSYS Ultem 9085"
 

ULTEM 1

 

Ultem® 9085 PEI (Polyether Imide)  (Polyether Imide) ) je amorfní vysokovýkonný polymer, který kombinuje vynikající tepelné vlastnosti, výjimečnou rozměrovou stabilitu, přirozenou retardaci hoření a dobrou chemickou odolnost. Pryskyřice Ultem® 9085 nabízí schopnost vytvářet součásti s vynikajícími vlastnostmi při zvýšených teplotách díky vysoké teplotě skelného přechodu (Tg) 186°C.

 

Vlastnosti produktu zahrnují:

 • Vysoké tepelné vlastnosti: (Tg) 186°C
 • Vysokou odolnost vůči plameni s nízkým výdechem kouře a nízkou toxicitou kouře
 • Dlouhodobá hydrolytická stabilita
 • Vynikající rozměrová stabilita (nízká citlivost při dotvarování a nízké, jednotné koeficienty tepelné roztažnosti) a vysoce reprodukovatelné rozměry dílů k dílům.
 • Výjimečná pevnost a modul, i při vyšších teplotách

Dobrá odolnost vůči širokému spektru chemikálií, jako jsou automobilové kapaliny, plně halogenované uhlovodíky, alkoholy a vodné roztoky

 

Stabilní dielektrická konstanta a faktor rozptýlení v širokém rozmezí teplot a frekvencí / Aplikace pro letectví:  Vynikající rovnováha proti zpomalení hoření, nízká emise kouře a nízká kouřová toxicita materiálu Ultem® 9085 z něj činí vynikajícího kandidáta na letecké aplikace. Ultem® 9085 splňuje normy FAR 25.853 a OSU 65/65 s nízkým stupněm toxicity, kouřem a plamenem. Plasty Ultem® se nacházejí v aplikacích, jako jsou osobní servisní jednotky, kyslíkové panely a komponenty, komponenty ventilačního systému, konektory, kabelové kanály, západky, závěsy, nádoby na nádobí na potraviny, rukojeti dveří a součásti pro vnitřní obložení.

 

Aplikace pro automobilový průmysl:  Ultem® poskytuje výrobcům automobilů vysokou účinnost, chemicky odolnou, tepelně stabilní a cenově výhodnou alternativu ke kovům, která je dostatečně silná, aby nahradila oceli v některých aplikacích a dostatečně lehká, aby nahradila hliník v jiných. Pro aplikace, jako jsou převodové komponenty, tělesa škrticí klapky, součástky zapalování, snímače a kryty termostatu.

 

Použití elektro / elektroniky:  Ultem® resin může být vynikajícím materiálem pro dnešní náročné elektrické aplikace, včetně konektorů, součástí MCB, jako jsou skříně, hřídele a páčky, interní jednotky pevného disku, FOUP, BiTS, PCB, MCCB, projektory, komponenty palivových článků a mnoho dalších aplikací.

 

 

Filament Specifikace:

 

 • Průměr:  1.75mm (+/- 0.05mm)
 • Barvy:  Natural a Černá

Doporučené podmínky pro tisk:

 • Extruder Teplota: 330 – 350°C (all-metal extruder)
 • Deska Teplota: 110 – 120°C
 • Deska příprava: Ultem® Páska, Polyimidová Páska, Lehce obroušená FR4 nebo Perf. podložka.
 • Další:  žádný ventilátor, Rychlost tisku 1000 mm / min (počáteční bod)

 

Extruder Teploty

330 – 350°C (all-metal extruder)

Deska Teploty

110 – 120°C

TONER-ONLINE s.r.o.
COPY-TRADING e-shop