nahoru

Ke stažení


MAKERBOT DESKTOP

Kompletní a současně bezplatné řešení pro 3D tisk. Jedná se o kombinaci ovladačů tiskáren a tiskového softwaru s funkcí náhledu. Včetně přímého napojení na Thiniverse.com a soukromé knihovny. Knihovny umožňují snadné ukládání a kategorizaci tiskových dat.

Zvláště vhodné pro Replicator 5. generace a Replicator 2 / 2X. Je možné zvolit také Thing-O-Matic tiskárnu.

makerbot desktop

MAKERBOT MAKERWARE

Dokonalý obslužný software vč. ovladače tiskárny Replicator 2 a Replicator 2X. Na rozdíl od "Desktop" verze nemá připojení k Thingiverse.com a knihovnám.

makerbot makerware

123D Design (pro Windows)

Praktický a svobodný software pro vytváření trojrozměrných modelů, zároveň umožňující i jejich tisk.

Autodesk 123D design poskytuje modelování základních tvarů a vzorových modelů, ze kterých si uživatel může připravit samostatný objekt a může tak rychleji vstoupit do 3D modelování. Intuitivní ovládání pomáhá uživatelům přidávat objekty na pracovní plochu a připravit si tak design předmětu na kvalitní 3D tisk. 123D design zahrnuje prefabrikované sestavy jako roboty, letadla nebo automobilové modely, které umožňují uživatelům vyzkoušet různé varianty návrhu, a může se tak seznámit s možnostmi aplikace. Další šablony jsou k dispozici na webových stránkách 123D.

123D Densign

123D Catch (pro Windows)

Pro vytvoření 3D modelů existujících prostředí byla dříve ve většině případů vyžadována náročná měření v terénu a rozsáhlé znalosti v oblasti CAD. Tomu je nyní konec: Nová aplikace v cloudu Autodesk 123D Catch umožňuje převod více digitálních fotografií objektu na síťový 3D model. Můžete tak budovu detekovat zvenčí i zevnitř, přijmout odpovídající přírodní formy v modelu nebo dokonce transformovat svůj katalog fyzických modelů budov ve zcela texturované 3D modely CAD a zveřejnit je online, využít je k přezkoumání návrhu nebo importovat do CAD projektů.

Podmínkou je pořízení digitálních fotografií objektu z různých úrovní pod úhlem pěti až deseti stupňů, cíl by měl být vždy ve středu. Pro pohled z 360 stupňů, budete potřebovat 40 až 50 snímků. Můžete si prohlédnout fotografie v režimu na výšku, v režimu na šířku nebo oba formáty. Pokud je to možné, vyhněte se fotografování s bleskem, protože odrazy mohou ovlivnit kvalitu konverze lesklých povrchů.

123D Catch

MeshMixer

Programem MeshMixer můžete vytvořit velmi kreativní 3D modely a upravovat existující data. MeshMixer je také výborným pomocníkem při správném umístění nosiče (podpůrných struktur). Umožňuje také softwarové dělení 3D modelů (cut), což je velmi užitečné pro velké modely, které se nevejdou do pracovního prostoru tiskárny jako jeden kus.

Na webových stránkách najdete také různá videa s možnostmi využití.

MeshMixer

FreeCAD

Další bezplatný nástroj podobný 123d Design. Všechny potřebné základní tvary jsou zahrnuty, můžete tak rychle a snadno vytvářet 3D modely. Jen to zkus, stojí to za to.

FreeCAD

Blender

Vizualizační software pro tvorbu 3D modelů. Jsou zde více fotorealistické povrchy, 3D efekty, ... . Ideální také pro tvorbu 3D animací.

Blender

SketchUp

Software pro tvorbu 3D modelů a výkresů.

SketchUp je synonymem k přátelskému a chyby odpouštějícímu softwaru pro 3D modelování: nebudete obětovat použitelnost kvůli funkčnosti. Začněte, kreslením čar a tvarů. Tlačte a táhněte povrchy pro proměnu na 3D formát. Protahování, kopírování, otáčení a malování povrchů. Chcete-li produktivně pracovat po několika hodinách, jste na správném místě.

SketchUp

Thingiverse

je místo, jehož úkolem je shromažďovat a sdílet digitální návrhová data vyprodukovaná uživateli. Většinou se jedná o soubory s open source licencí (CC a GPL). Uživatelé si vyberou typ licence dle vlastního výběru a přiřadií ji k údajům, které chtějí sdílet s ostatními uživateli (podobný systém udělování licencí jako je na portálech Vimeo nebo Flickr). 3D tiskárny, laserové řezačky, CNC frézky a jiná zařízení mohou být použity pro fyzickou realizaci souborů nalezených na Thingiverse.com.

Thingiverse

TONER-ONLINE s.r.o.
COPY-TRADING e-shop